SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 543 233 953, mobil: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty.
Sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, obchůzkové hodiny.
Soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.


Elektronické stopky digitální

Dodáváme stopky digitální a analogové.

Obecně o digitálních stopkách:

Přesnost:

Elektronické stopky jsou časoměrné zařízení určené k měření časových intervalů a jejich zobrazování na displeji. Měřený čas je v rozmezí setin sekundy až desítek hodin (0,01 sec ÷ 99 hod), dle provedení. Stopky jsou řízeny krystalovým oscilátorem pracujícím s vysokou přesností (±90 sec/rok při okolní teplotě 20°C). Stopky zobrazují měřený čas s krokem 1 minuta (minutové), 1 sekunda (sekundové), s krokem jedna setina sekundy (setinové).

Typ počítání:

Stopky se vyrábějí se vzestupným (od nuly do nastavené hodnoty) nebo sestupným počítáním (od nastavené hodnoty po nulu). Stopky lze doplnit o spínač akustického signálu, který oznámí dopočítání do konečného času (vzestupné) nebo po dopočítání do nuly (sestupné). Lze nastavit délku zvukového signálu 1÷9 sekund.

Formát zobrazení:

Stopky se rozdělují podle počtu číslic na čtyřmístné a šestimístné a podle nejmenší zobrazené hodnoty na minutové, sekundové a setinové.
Čtyřmístné minutové HH:MM (max.99hod., 59min.)
Čtyřmístné sekundové MM:SS (max.99min, 59sec.).
Šestimístné sekundové HH:MM:SS (max.99hod., 59min., 59sec.).
Šestimístné setinové MM:SS,99 (99min. 59sec., 99setin sec.).

Displeje:

Stopky pro interiérové použití mají displeje LED klasik. Každá číslice je supersvítivá LED sedmisegmentovka s přesnou kresbou čísla. Výška 57 a 100mm. Barva červená, zelená nebo modrá. Vhodné jen do vnitřních prostor (ne na sluníčkopřímé denní světlo).
Výška číslic / čitelnost: 57mm/23m, 100mm/40m

Pravidlo pro určení výšky číslovek: výška číslic v cm x 3 až 4 = čitelnost v metrech.

Stopky pro exteriérové použití (a všude tam, kde je velká intenzita okolního světla) mají bodové LED displeje. JJedná se o číslovku poskládanou ze samostatných supersvítivých LED diod s velkým vyzařovacím úhlem. Velký vyzařovací úhel je velmi důležitý pro snadnou čitelnost ze stran! Tyto bodové LED displeje mohou být jednořadé nebo dvouřadé. Jednořadé mají výšku 80 a 180mm, číslice mají tenkou kresbu. Dvouřadé mají výšku 100 a 190mm, číslice mají silnější kresbu (jsou tlustší). Barva červená, žlutá, zelená, modrá, oranžová, bílá. Vhodné do vnitřních i venkovních prostor na přímé denní světlo.
Výška číslic / čitelnost: 80mm/32m, 100mm/40m, 180mm/70m, 190mm/80m
Pravidlo pro určení výšky číslovek: výška číslic v cm x 3 až 4 = čitelnost v metrech.

Barvy LED displejů: R - rudá, Ž - žlutá, Z - zelená, M - modrá, B – bílá.


Krabička:

Pro interiérové použití stopek je krabička kovová s práškovým nástřikem černou barvou (na přání dle RAL). Na čelní straně stopek je plexisklo. Standardní provedení je nástěnné, lze dodat i stopky se stropním, bočním závěsem nebo přenosné. Lze dodat stojan (podstavec) pod stopky.

Pro exteriérové použití nebo pro umístění do vlhkých prostor (např. bazénové haly apod.) jsou stopky dodávány s krabičkou z profilů ze slitiny hliníku a mají krytí IP53. Označení stopek do venkovních a vlhkých prostor je s příponou EXT. Obal má nástřik práškovou metodou, standardně barva černá, na přání dle vzorníku RAL. Standardní provedení je nástěnné, lze dodat i stopky se stropním, bočním závěsem nebo přenosné.

Ovladač:

Ovládání stopek je velmi jednoduché. Provádí se třemi (čtyřmi) tlačítky "START", MEZIČAS" a "STOP" (a u některých typů „NULOVÁNÍ). Dodáváme dva druhy ovladače:

Napájení:

Interiérové stopky jsou vesměs napájeny 230V~. Exteriérové stopky jsou napájeny bezpečným napětím nebo z akumulátorů. Stopky do škol, bazénů apod. jsou napájeny bezpečným napětím (napáječ je součástí dodávky a ceny).Vyrábíme mnoho variant stopek s různými displeji, krabičkami, ovládáním a s chováním dle požadavků zákazníka.

Obecné zapojení stopek.

Stopky 57/6 klasik setinové na stůl, ovládání tlačítky nahoře a externími spínači (vývody vzadu).
Zobrazení MM:SS,99

Panel čas (EDHa80b/6) a stopky 80b/6 setinové, bezdrátové ovládání.

Stopky s rekordem LED 100b
desetiny sekund (SS,9)
exteriérové
TATRALANDIA

Stopky s rekordem zobrazují jak právě naměřenou hodnotu, tak i nejlepší dosud dosažený čas. Každý údaj je na samostatném řádku, vše je v jednom panelu.

Provedení do stojanu RACK19“

Hodiny EDHp 25/6 Z a stopky 25/6 Z sekundové
v provedení RACK 19“ 1U.Stopky 25/6 Z sekundové (HH:MM:SS)
v provedení RACK 19“ 1U.

Panel čas (HH:MM:SS) / stopky (HH:MM:SS)
80b/6
exteriérový panel
AQ Kohoutovice

Čas je řízený přes LAN, stopky jsou sekundové s bezdrátovým ovladačem OVBT_EXT. Stopky vysílají údaje do dalších displejů.

Stopky 80b/4
exteriérové
Minutové provedení HH:MM (99:59).

Ovladače interiérové kabelové

Ovladače exteriérové kabelové

Ovladače interiérové bezdrátové, různé typy

Ovladače exteriérové bezdrátové

Nahoru.Stopky UNIverzální

Stopky se setinami např.: UNI 80b/6 EXT (MM:SS,99) AKU


Vyrábíme stopky více druhů s různými displeji. Zde je popis pro představu:

Stopky UNI jsou šestimístné, se zobrazením MM:SS,99 (minuty:sekundy, desetiny setiny). Stopky UNI mohou pracovat v několika režimech (vzestupné, sestupné, s předvolbou, s automatickým nulováním, hodiny...) a mohou být řízeny jak z ovladače, tak i z externích čidel (optické závory, spínače...). Mohou být doplněny o zvukový signál a o sériový kanál (lze jej větvit do hvězdy), kterým mohou řídit další displeje řady EDHs zobrazující totožné údaje. Sériovým kanálem lze též posílat data do PC (na vyžádání Vám sdělím výstupní protokol).

Chod stopek je řízen mikroprocesorem, časová základna je tvořena kvalitním krystalovým oscilátorem. Přesnost chodu ±90 sec./rok při 20°C teplotě okolí. Funkce START, STOP, MEZIČAS. Stopky jsou umístěny do kovové krabičky a jsou určeny do venkovního prostředí. Zobrazení naměřeného obstarávají nejčastěji LED bodové displeje LED80b nebo LED100b. Jedná se o číslovku poskládanou ze samostatných supersvítivých diod s velkým vyzařovacím úhlem, aby byly údaje čitelné i z větší dálky a z boku. Tyto bodové LED displeje mohou být jednořadé nebo dvouřadé. Jednořadé mají výšku 80mm, číslice mají tenkou kresbu. Dvouřadé mají výšku 100mm, číslice mají silnější kresbu (jsou tlustší). Čísla jsou dobře čitelná i na přímém denním světle (viz totemy u benzínových pump apod.). Barvy LED displejů: R - rudá, Ž - žlutá, Z - zelená, M - modrá, B – bílá. Čitelnost LED 80b 20÷32m, LED100b 30÷40m (ve venkovním prostředí). Na čelní straně stopek je plexisklo. Stopky mohou být umístěny na stolek nebo lze dodat podstavec (stojan) z velmi kvalitních hliníkových profilů.

Stopky lze napájet buď z napáječe s bezpečným napětím nebo z externího akumulátoru 24V. Vlastní napáječ není určen do vlhkého prostření a při provozu je vhodné jej umístit na kryté místo. Napáječ je součástí dodávky a ceny. Akumulátor je ve vhodné krabičce a je propojen se stopkami kabelem do vlhka s konektorem do vlhka s krytím IP68. Akumulátor lze dobíjet běžnou nabíječkou na olověné akumulátory. Délka chodu na akumulátor je minimálně 4 hodiny (matematicky cca 50 hodin, je nutno mít rezervu pro stárnutí apod.).

Zvuková signalizace je houkačkou z alarmu (např. KPE1200). Houkačku lze připevnit mimo stopky. Houkačka (zvuk) je příplatková výbava.

Ovladač je velikosti kalkulačky, je v kovové krabičce a má 4 tlačítka, kterými lze plně ovládat chod stopek. Je propojen se stopkami šestižilovým kabelem s konektory. Ovladač není do venkovních prostor (nesmí na něj pršet). Na přání lze dodat ovladač v plastové krabičce s konektorem IP68 do vlhka nebo bezdrátový ovladač.

Stopky lze ovládat také jednou nebo dvěma optickými (nebo laserovými) závorami - START, CÍL. Na jedné straně dráhy je stojan s čidly, na druhé straně je stojan s odrazkami. Propojení ovladače a závor se stopkami je kabelové, s konektory a kabely do vlhkého prostředí. Délka vedení ke každé závoře od stopek max. 50m. Lze dodat závory s více snímacími prvky, např. se třemi paprsky pro agility závody psů (každá závora má tři snímací prvky – čidla – v různých výškách po 15cm nad sebou - různá velikost psů. Výška obou čidel i odrazek na závoře je nastavitelná dle kategorií SMALL, MEDIUM, LARGE. Je jedno, zda závodník – pes - protne paprsek horního nebo dolního čidla, stopky reagují na první protnutí).Nahoru.

Domů.

Ceník

SVOBODA ELEKTRO, Cejl 76, 602 00 Brno, T.: 543 233 953