SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 543 233 953, mobil: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty.
Sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, obchůzkové hodiny.
Soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.
Optooddělovače OP6.32UNI, Oddělovací relé OR1.1/230V.


Elektronické stopky analogovéDodáváme stopky digitální a analogové.


Vyrábíme mnoho variant stopek s různými displeji, krabičkami, ovládáním a s chováním dle požadavků zákazníka.


Analogové stopky se vyrábějí v několika variantách funkce a zobrazení:

Pro průmyslové použití se nejčastěji vyrábí stopky s klasickým hodinovým krokovým motorkem (jeden krok odpovídá jedné sekundě nebo minutě, dle potřeby). Tyto stopky se dají ovládat tlačítky na panelu nebo také externími spínači (programovatelným automatem, technologickými spínači apod.). Funkce START, STOP, NULOVÁNÍ. Do průměru číselníku 40cm mohou mít stopky sekundovou, minutovou a hodinovou ručičku (nebo jen ty ručičky, které zákazník potřebuje). Pro průměry nad 40cm mohou stopky mít jen sekundovou ručičku nebo minutovou (+ hodinovou) ručičku.

Nákres stopek SCRa_SMH_30

(sekundová, minutová a hodinová ručička, 30cm číselník, řízeno tlačítky na panelu).

Stopky SCRam60_V_MIELE

(sekundová ručička, 60cm číselník, řízení tlačítky na boku a programovatelným automatem).

SCR = stopky čtvercové s rovným sklem.

Krabička stopek do průměru číselníku 40cm kovová s čelním sklem. Pro průměry nad 40cm je krabička stopek z hliníkových profilů s čelním plexisklem. Standardní montáž na stěnu. Napájení bezpečným napětím.

Do bazénových hal se vyrábí analogové stopky, které mají sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Tyto stopky nejsou určeny k měření času jako takového, ale jsou určeny k tomu, aby plavci, kteří plavou v bazénu mohli orientačně zkontrolovat čas, za který přeplavali bazén apod. Bazénové analogové stopky se vyrábí se dvěma způsoby řízení:

SCRastopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních

SCRh a SCRpstopky hlavní řídíc a stopky podružné, synchronně jdoucí s ostatními

Stopky SCRa i SCRp jsou osazeny velmi robustním krokovým motorem, který má jeden mikrokrok 1,8°. Celá konstrukce je určena do vlhkého prostředí bazénové haly. Předpokládaná životností pro trvalý provoz je po dobu cca 30 let.

SCRa - Stopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních.

Analogové autonomní stopky, mají křížovou sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Každá strana ručičky má jinou barvu. Ručička je poháněna krokovým motorkem. Toto provedení stopek je s velmi vysokou životností motorku (je předpokládaná min 30let). Chod je řízen krystalovým oscilátorem s vysokou přesností (cca 90 sec./rok při 20°C okolní teploty). Ovládání START / STOP lze vyvést kabelem jako externí ovládání. Stopky jsou naprosto samostatné a nelze je spřáhnout s okolními stopkami nebo hodinami. Napájení bezpečným napětím. Dodávka včetně napáječe. Napáječ není do vlhka. Je vhodné jej umístit do rozvaděče nebo jinde mimo vlastní bazén (nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku, poškození obalu stopek nebo při neodborné manipulaci se stopkami - zvědavý plavec...). Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla. Lze dodat podsvětlení.

Nákres zapojení stopek SCRa.

Stopky SCRa80 s křížovou ručičkou.


SCRh, SCRp - Stopky podružné, řízené z ovladače, synchronně jdoucí s ostatními.

Analogové stopky, mají křížovou sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Každá strana ručičky má jinou barvu. Ručička je poháněna krokovým motorkem. Stopky SCRh jsou hlavní řídící. K nim lze připojit více (10) podružných stopek SCRp, jejich chod je naprosto synchronní, při přerušení napájení a jeho obnovení se naprosto automaticky srovnají dle signálu ze SCRa. Toto řešení je vhodné např. tehdy, dají-li se jedny stopky k jednomu konci bazénu a druhé k druhému konci. Plavci jsou po doplavání na kterýkoliv konec bazénu pohledem na ciferník ihned informování o aktuální poloze ručičky a jsou schopni ohodnotit své časy na přeplavání bazénu. Napájení bezpečným napětím. Dodávka včetně napáječe. Napáječ není do vlhka. Je vhodné jej umístit do rozvaděče nebo jinde mimo vlastní bazén (nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku, poškození obalu stopek nebo při neodborné manipulaci se stopkami - zvědavý plavec...). Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla. Lze dodat podsvětlení.Stopky SCRp120 (Plavecký bazén Podolí).Nahoru.

Domů.

Ceník

SVOBODA ELEKTRO, Cejl 76, 602 00 Brno, T.: 543 233 953