SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 543 233 953, mobil: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty.
Sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, obchůzkové hodiny.
Soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.


Elektronické stopky analogovéDodáváme stopky digitální a analogové.


Vyrábíme mnoho variant stopek s různými displeji, krabičkami, ovládáním a s chováním dle požadavků zákazníka.


Analogové stopky se vyrábějí v několika variantách funkce a zobrazení:

Pro průmyslové použití se nejčastěji vyrábí stopky s klasickým hodinovým krokovým motorkem (jeden krok odpovídá jedné sekundě nebo minutě, dle potřeby). Tyto stopky se dají ovládat tlačítky na panelu nebo také externími spínači (programovatelným automatem, technologickými spínači apod.). Funkce START, STOP, NULOVÁNÍ. Do průměru číselníku 40cm mohou mít stopky sekundovou, minutovou a hodinovou ručičku (nebo jen ty ručičky, které zákazník potřebuje). Pro průměry nad 40cm mohou stopky mít jen sekundovou ručičku nebo minutovou (+ hodinovou) ručičku.

Nákres stopek SCRa_SMH_30

(sekundová, minutová a hodinová ručička, 30cm číselník, řízeno tlačítky na panelu).

Stopky SCRam60_V_MIELE

(sekundová ručička, 60cm číselník, řízení tlačítky na boku a programovatelným automatem).

SCR = stopky čtvercové s rovným sklem.

Krabička stopek do průměru číselníku 40cm kovová s čelním sklem. Pro průměry nad 40cm je krabička stopek z hliníkových profilů s čelním plexisklem. Standardní montáž na stěnu. Napájení bezpečným napětím.

Do bazénových hal se vyrábí analogové stopky, které mají sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Tyto stopky nejsou určeny k měření času jako takového, ale jsou určeny k tomu, aby plavci, kteří plavou v bazénu mohli orientačně zkontrolovat čas, za který přeplavali bazén apod. Bazénové analogové stopky se vyrábí se dvěma způsoby řízení:

SCRa – stopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních

SCRp – stopky podružné, řízené z ovladače, synchronně jdoucí s ostatními.

Stopky SCRa i SCRp jsou osazeny velmi robustním krokovým motorem, který má jeden mikrokrok 1,8°. Celá konstrukce je určena do vlhkého prostředí bazénové haly. Předpokládaná životností pro trvalý provoz je po dobu cca 30 let.

SCRa - Stopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních.

Analogové autonomní stopky, mají pouze sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Je možné provedení ručičky přes celý průměr ciferníku, s barevným rozlišením každé poloviny ručičky (např. černá / oranžová apod.). Také lze dodat křížovou ručičku (čtyři ručičky s úhlem pootočení 90°). Ručička je poháněna krokovým motorkem. Toto provedení stopek je s velmi vysokou životností motorku (je předpokládaná min 30let). Chod je řízen krystalovým oscilátorem s vysokou přesností (cca 90 sec./rok při 20°C okolní teploty). Ovládání pomocí tlačítek START / STOP na stopkách, lze vyvést kabelem jako externí ovládání. Stopky jsou naprosto samostatné a nelze je spřáhnout s okolními stopkami nebo hodinami. Napájení 12V÷24V~. Dodávka včetně napáječe. Napáječ je vhodné umístit do rozvaděče nebo jinde mimo vlastní bazén (nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku, poškození obalu stopek nebo při neodborné manipulaci se stopkami - zvědavý plavec...). Je možno dodat dvoustranné provedení stopek se zavěšením na strop apod. Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně černou nebo bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla.

Nákres zapojení stopek SCRa.

Stopky SCRa80 s křížovou ručičkou.


SCRp - Stopky podružné, řízené z ovladače, synchronně jdoucí s ostatními.

Analogové stopky, mají pouze sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Je možné provedení ručičky přes celý průměr ciferníku, s barevným rozlišením každé poloviny ručičky (např. černá / oranžová apod.). Také lze dodat křížovou ručičku (čtyři ručičky s úhlem pootočení 90°). Ručička je poháněna krokovým motorkem. Chod motorku je řízen z ovladače. Z ovladače je možno stopky nulovat, spustit a pozastavit. K ovladači lze připojit více (10) stopek, jejich chod je naprosto synchronní, při přerušení napájení a jeho obnovení se naprosto automaticky srovnají dle signálu z ovladače. Toto řešení je vhodné např. tehdy, dají-li se jedny stopky k jednomu konci bazénu a druhé k druhému konci. Plavci jsou po doplavání na kterýkoliv konec bazénu pohledem na ciferník ihned informování o aktuální poloze ručičky a jsou schopni ohodnotit své časy na přeplavání bazénu. Na ovladač lze připojit větší počet stopek, každé z nich lze samostatně vypnout (např. venkovní na zimu apod). Napájení 12V÷24V~. Dodávka včetně napáječe. Napáječ je umístěn v rozvaděči (nebo jinde mimo vlastní bazén), nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku nebo poškození obalu stopek. Ovladač je napájen adaptérem 230/12V. Ovladač a stopky od sebe mohou být až 300m. Vysoká přesnost chodu (cca 90 sec./rok při 20°C okolní teploty). Toto provedení stopek je s velmi vysokou životností motorku (je předpokládaná min 30let). Je možno dodat dvoustranné provedení stopek se zavěšením na strop apod. Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně černou nebo bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla.Stopky SCRp120 (Plavecký bazén Podolí).Nahoru.

Domů.

Ceník

SVOBODA ELEKTRO, Cejl 76, 602 00 Brno, T.: 543 233 953